Aktualności

Co nowego w Stowarzyszeniu → spotkania, wydarzenia, wyjazdy . Wszystkie informacje o tym co aktualnie dzieje się w Stowarzyszeniu Kobieta Liderem Świata. 
Zapraszamy do czytania 🙂

15-lecie Stowarzyszenia

15 lat minęło jak jeden dzień…

Zarząd Stowarzyszenia Kobieta Liderem Świata wraz z członkiniami zaprasza serdecznie na Spotkanie jubileuszowe, które odbędzie się w dniu 17 czerwca 2023 r. w Centrum Aktywności Obywatelskiej, sala nr 6.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a w programie między innymi:
• prezentacja działalności Stowarzyszenia,
• tort jubileuszowy,
• spotkanie z naszymi liderkami.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wspominkowej 🙂

Wielkanoc 2023

Dzieląc się jajkiem w te piękne święta,
życzymy samych radości.
Niech będzie zdrowie,
niech będzie szczęście,
dobrobyt niech u Was gości.

Wesołego Alleluja życzy Stowarzyszenie Kobieta Liderem Świata!

Dzień Kobiet 2023

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy siły i wytrwałości w dążeniu do celów, radości z realizacji swoich zamierzeń, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, oddanych i bliskich przyjaciół, szacunku i zrozumienia każdego dnia.

II Kongres – Zdrowa Polka

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Kongresie Zdrowa Polka: ginekologia, który odbędzie się 29 października o godzinie 10.30 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1 w Czeladzi.
Pierwsza edycja odbyła się w maju tego roku w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Po pół roku organizowana jest druga edycja, która będzie skupiać swoją uwagę na ginekologii. Poruszymy tematy związane z ubóstwem menstruacyjnym, endometriozą oraz profilaktyką onkologiczną, ponieważ październik jest miesiącem świadomości raka piersi.
Wydarzenie składa się z serii tematycznych wykładów oraz z części dyskusyjnej, podczas której Uczestniczki i Uczestnicy będą mogli wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Zapotrzebowanie wśród kobiet na wydarzenia edukacyjno-zdrowotne jest ogromne. Podczas kongresu nie tylko będzie można poszerzyć swoją wiedzę, ale i również skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarskich.
Prosimy o potwierdzenie obecności na numer telefonu: 506 687 532

Podsumowanie projektu Letni ROZRUCH

W dniu 7.09.2022r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt Letni ROZRUCH organizowany przez nasze Stowarzyszenie, a który był współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej w ramach projektu „Aktywne Strzemieszyce – Włącz się w życie dzielnicy”.

Przez 10 tygodni mieszkanki Dąbrowy Górniczej i okolic razem z dziećmi mogły brać udział w zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutów, dietetyczkę, psycholożkę oraz wizażystkę. Podczas konferencji podsumowującej uczestniczki projektu wylosowały nagrody w postaci voucherów do kosmetologa, optyka oraz jedna pani otrzymała makijaż przeprowadzony podczas spotkania przez naszą wizażystkę MK Makeup. Dodatkowo wydarzenie uświetniło wystąpienie pani Małgorzaty Korpikiewicz – malarki, fotografki i poetki oraz pani Danuty Augustyn – poetki. Pani Katarzyna Białas – optyczka, właścicielka salonu Biała Sowa w Dąbrowie Górniczej przedstawiła najnowsze modele okularów co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

oraz z całego projektu:

Letni rozRUCH

Już od lipca ruszamy z projektem dla kobiet i dzieci z Dąbrowy Górniczej. Przez całe wakacje, w zupełnie nowej Filii nr 8 Biblioteki Miejskiej będziecie mieli możliwość skorzystać z ciekawych zajęć i spotkań. Naszym głównym celem jest ponowna aktywizacja mieszkańców Dąbrowy Górniczej po okresie pandemii. Zapraszamy na spotkanie informacyjne 29 czerwca o godzinie 18 w Bibliotece w Strzemieszycach, gdzie będzie możliwość zapisów na zajęcia oraz poznania szczegółów.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2HXypjbA6

Poczytaj więcej o naszych prowadzących:
– Fizjoterapeuta Dominik Mroczkowski – magister fizjoterapii oraz właściciel bloga Sportowiec Codzienny http://www.sportowieccodzienny.pl
– Fizjoterapeutka dziecięca Kamila Mol – magister fizjoterapii, pedagog, terapeuta integracji sensorycznej.
– Dietetyczka kliniczna oraz psychodietetyczka Joanna Piotrowska https://piotrowska-psychodietetyk.pl/
– Psycholożka Agata Chałada https://www.facebook.com/psycholog.agatachalada
– Wizażystka i stylistka Marcelina Kowalik – właścicielka firmy Marcel Koncept oraz kanału na YouTube: marcelART, strona z wizażami: https://www.facebook.com/eMKamakeup

Wielkanoc 2022

Wszystkim przyjaciołom i sympatykom Stowarzyszenia Kobieta Liderem Świata życzymy zdrowych i przede wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych. Oderwijmy się na chwilę od wszelkich problemów i spróbujmy znaleźć czas na wyciszenie. Podczas spotkań z rodziną pamiętajmy w modlitwie i kontemplacji o naszych wschodnich sąsiadach.

Poniżej krótka relacja z zeszłotygodniowego spotkania, w której widać wspaniałe umiejętności kulinarne naszych członkiń 🙂

Pierwsze lekcje języka polskiego za nami

Za nami już czwarte zajęcia z podstaw języka polskiego organizowane dla pań z Ukrainy przez nasze Stowarzyszenie. Poznaliśmy wiele zwrotów i coraz więcej mówimy 🙂

Четвертий курс польської мови, який організовує наша Асоціація для жінок з України. Ми вивчили багато фраз і говоримо все більше і більше 🙂